Login:

Haslo:

Pomiar paliwa

Ilość paliwa w baku, Ilość paliwa zatankowanego

Urządzenie odczytuje poziom paliwa poprzez pomiar paliwa z pływaka ustroju pomiarowego w baku pojazdu. Sam ustrój ma klasę 10 i jest raczej wskaźnikiem niż miernikiem. Klasa 10 oznacza dokładność 10%. Tym samym odczyt poziomu paliwa przez SAT-DOGa jest możliwy z dokładnością 10% objętości baku. Paliwo jest mierzone tylko przy włączonej stacyjce pojazdu. Jeśli po włączeniu stacyjki terminal zarejestruje poziom paliwa wyższy niż 12% objętości baku oznaczy to jako tankowanie i poda przybliżoną ilość paliwa zatankowanego.

Precyzyjna kontrola paliwa

Bardzo dokładny pomiar paliwa w baku jest możliwy po zamontowaniu dodatkowej sondy paliwa w baku. Na życzenie klienta montujemy sondy firmy aplisens, które posiadają homologacje ministerstwa transportu i znacząco poprawiają jakość danych jakie oferuje monitoring przez internet w naszym systemie. W przypadku samochodów ciężarowych posiadających duże zbiorniki, procentowe różnice dokładności odczytu przekładają się w rzeczywistości na dziesiątki lub setki litrów paliwa w skali miesiąca a nawet dni, które znajdą się poza kontrolą.

Zużycie paliwa i średnie zużycie paliwa

Zużycie paliwa jest zliczane z różnicy poziomu paliwa z początku i końca trasy, na bieżąco, a sumarycznie na początek i koniec dnia. W raporcie dziennym Tras pojazdu jak i miesięcznym Raporcie Pracy pojazdu wyliczone jest średnie zużycie paliwa w oparciu o zmierzone zużycie i zmierzony przebyty dystans.

raport

Dane z raportu karty pracy pokazują także rozliczenie paliwa za każdy dzień, jak i stany początkowe i końcowe zmierzone danego dnia, a także średnie spalanie, tankowania i ubytki, oraz zużycie i zużycie prywatne jeśli pojazd jest używany nie tylko do celów firmowych.

raport2

Alert z ubytków paliwa

Jeśli zmierzony poziom paliwa po włączeniu stacyjki był niższy od stanu przed ostatnim wyłączeniem i przekracza ok. 12% objętości baku, program SAT-DOG oznaczy to jako ubytek

Wizualna kontrola poziomu paliwa

Wykresy przedstawiające dzienne zużycie paliwa, średnie spalanie dzienne, przebieg dzienny i dzienny czas pracy pozwolą natychmiast wychwycić wszelkie nieprawidłowości. Nie będzie problemem wskazanie na mapie odcinka trasy, gdzie one wystąpiły i w jakich godzinach.

wykres paliwa

Oszczędności jakie daje monitoring samochodów z funkcją kontroli paliwa generują od kilku lat dodatkowy zysk i ograniczenie kosztów dla nowoczesnych firm, które chcą być konkurencyjne i poprawić swoją rentowność. Dodatkowo, delikatnie mówiąc - kontrolowany kierowca = lepszy kierowca.

wykres paliwa2

Jeśli szukasz systemu, który zapewnia monitoring gps zaprojektowany na potrzeby klienta wypróbuj SAT-DOG!